NET TURIZM A.Ş.


Net Turizm dört ana sektörde Türkiye ve KKTC de faaliyetlerine devam etmektedir. Söz konusu sektörler sırası ile Gayrimenkul Geliştirme, Otel ve Talih Oyunları Salonları İşletmeciliği, Inter Limousine ile Turistik Mağaza İşletmeciliği / Bazaar54 olarak devam etmektedir.

Bölgesel tanımı Akdeniz ve Ege havzaları ile Türkiye, KKTC, yi kapsamaktadır.

2007 yılında oluşturulan Net Holding Master Strateji Planı (MSP) kapsamında var olan geniş ve stratejik gayrimenkul portföyüne çizilen bölgesel tanıma ve geliştirmeye uygun arazileri eklemeyi prensip edinmiştir. Olası arazi alımları için piyasa koşulları, bölgesel tercih, proje için geliştirilebilir olma özelliği gibi temel kriterler ön planda tutulacaktır. Dünya ve Türkiye Emlak piyasalarında yaşanan ve yaşanabilecek gelişmelerde göz önünde bulundurularak seçici bazda yaklaşım yapılması planlanmaktadır.

Net Turizm Kıbrıs’da oluşabilecek olumlu politik şartlardan (direkt uçuş ve/veya izolasyonun sona ermesi) pozitif olarak etkilenecek İ.M.K.B.’ye kote olan tek şirkettir. Olumlu etkiler ise sırası ile Net Grubu’nun Kıbrıs’da bulunan mal varlığında değer artışı ve Ada’dan elde edilecek Vergi Faiz Amortisman Öncesi Kar (VFAÖK) rakamlarında ciddi artışlar olarak özetlenebilir. Direkt uçuşların K.K.T.C.’ye getireceği ek turizm potansiyeli ise Net Grubu otellerine ve talih oyunları salonlarına doluluk oranları ve satış ciro artışları olarak yansıyacaktır.

Net Holding Serbest Nakit Akımı bazında artı katma değer sağlayacak hizmet sektörünün her dalı ile ilgilenmeyi ilke olarak saptayarak var olan ana faaliyet sektörlerine yeni sektörler ekleyebilmek için uygun şartları ve bölgeleri yakından takip etmektedir.

Net Turizm ise 7 Kasım 1990 tarihinden bu yana İMKB’de işlem görmekte ve İMKB-100 endeksinde yer almaktadır.

Net Turizm, Net Holding ve Net Grubu şirketlerinin farklı sektörlerde kullandıkları markaları ise sırası ile;

  • Otel İşletmeciliği : “Merit International Hotels & Resorts”
  • Talih Oyunları Salonları İşletmeciliği : “Grand Casino Club”
  • Gümrüksüz Mağaza İşletmeciliği : “Net-Urart” / “Net Mağaza” / “Opus”
  • Gayrimenkul Geliştirme: “Net Yapı”
  • Turistik Alışveriş : “Bazaar 54”
  • Lüks Şoförlü Araç Kiralama : “Inter Limousine”
  • Yayıncılık : “Net Yayın”, “Net Books”, “Net Çocuk”, “Tırtıl Kitap”, “Net Maps”