NET TURIZM A.Ş.


MERİT HALKİ PALACE - İstanbul

Adalar bölgesinin en eski ve görkemli otellerinden olan Halki (Heybeli) Palace’nin 1852-1862 yılları arasında inşa edildiği tahmin edilmektedir. Yeni otel, eski adı ile Meryemana yolu, yeni adı ile Refah Şehitleri caddesi üzerinde bulunmaktadır.

Halki Palace’‘ın bir diğer özelliği ise, 1813-1918 yılları arasında eğitim hizmeti veren ve dönemin en büyük ticaret okulu kabul edilen Elen Ticaret Okulu’nun yakınında kurulmuş olmasıdır. Balkan Ülkeleri, Trabzon ve Kapadokya‘ nın yanısıra, imparatorluğun diğer bölgelerinden ve İstanbul’ dan gelen yaklaşık 250 öğrencinin velileri Halki Palace’‘da konaklıyorlardı.

Kuruluşundan, 1937 yılında Kayyumluğa devrine kadar değişik kişilerce işletilmiş olan Halki Palace, son dönemlerinde oda, konut olarak kiralanmış ve harap hale gelmişti. Net grubu tarafından kiralanan ve onarılan bina, 1989 yılında işletmeye açıldı. Ancak, 21 Eylül 1991 yılında çıkan talihsiz bir yangın sonucu, ahşap yapı tamamen yandı. Net grubu, üzerine düşen talihli görev misyonu ile yapıyı yeniden inşaat etti.

Net Holding bünyesinde yer alan Net Konaklama Yatırımları San.Tic. A.Ş. tarafından kayyumluktan kiralanan Halki Palace, Net Yapı tarafından 3.000.000 $ harcanarak restore edilmiş ve Merit International Hotels & Resorts tarafından butik otel olarak işletmeye açılmıştır. Merit Halki Palace, elden geldiğince, tüm özgün mimari öğelerinde aslına sadık kalınarak, çağdaş turizmin beklentilerine cevap verecek konfora ulaştırıldı. Bu amaçla 2. derecede eski eser sayılan binanın restorasyon projeleri titizlikle çizilip, binanın tüm dış cepheleri aynen korunurken, kat planında bazı işlevsel değişiklikler yapılmıştır. Bugün 3600 m2 arsa üzerinde; 620 m2 taban ve 3500 m2 toplam inşaat alanı olan yapı, 36 normal 9 suit yatak odası, TV ve çocuk odaları, Lobby, Lobby Bar ve pastanesi, 2 adet toplantı ve seminer odası, lokantası ve yüzme havuzu yanında jimnastik salonu, sauna odalarını kapsayan Sağlık Kulübü’‘ nün yanısıra adanın ormanları içinde binicilik, bisiklet ve yürüyüş gibi her türlü spora imkan veren tesisleri ile hizmet vermektedir.


MERİT LEFKOŞA HOTEL & CASINO

Merit Lefkoşa Otel, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti başkenti Lefkoşa’nın ilk beş yıldızlı oteli unvanı ile anlamlı bir tarih olan 29 Ekim 2008’de kapılarını açarak, ilk misafirlerini ağırlamaya ve KKTC turizmine hizmet vermeye başlamıştır.

Osmanlı ve Bizans mimarilerinin sentezi ile bir sanat abidesi olarak Lefkoşa`nın kalbinde yükselen Merit Lefkoşa Otel`in 14`ncü katından güneyi ve kuzeyiyle tüm Lefkoşa`yı seyretmek mümkündür.


MERİT CYPRUS GARDENS HOLIDAY VILLAGE

Lefkoşa Ercan Havalanına 4 dakika ve GaziMagusa’ya 15 dakika mesafede 400 dönüm üzerinde kurulu olan Merit Cyprus Gardens mevsimsel olarak Mayıs-Ekim dönemlerinde tatil köyü konseptinde hizmet vermektedir. Seksen adet bungalow ve villadan oluşan 200 yatak kapasitesi, yüzme havuzu ve iskelesi ile birlikte eşsiz beyaz kum sahili KKTC’nin önde gelen tesislerinden biri konumundadır.


MERİT GREEN KARMİ

Lefkoşa Ercan Havaalanına 45 kilometre ve Girne şehir merkezine 14 kilometre mesafede bulunan Merit Green Karmi, Karmi köyünde eşsiz Girne manzarasına hakimdir. 250 yatak kapasitesine sahip olan tesis KKTC’de bulunan Net Grubu çalışanları için lojman olarak kullanılmaktadır. Her yıl düzenli olarak yenilenmekte olan Merit Green Karmi’nin yüzme havuzu yaz aylarında kullanılmaktadır.

Detaylı bilgi için lütfen www.merithotels.com'u ziyaret edebilirsiniz.